Zeka Oyunları Sertifikası

Zeka ve akıl oyunları, özel eğitim ile edinilen bilgilerin çocuklara aktarılması, IQ ve EQ zekasını geliştirerek sözel ya da mantıksal oyunlarla eğitimini destekler. Alacağınız Zeka oyunları sertifikası sonucu verilen eğitimler ile bu alanda eğitim vermeye yetki kazanıyorsunuz. Uzaktan eğitim olarak verilen zekâ oyunları sertifikası, uluslararası geçerli bir sertifikadır. MEB onaylı olan zeka oyunları sertifikası her alanda geçerli ve yararlı olması, aranan meslekler arasında yer bulmasına katkı sağlıyor. Çok sayıda net üzerinde firma mevcuttur, bu aramalarda bizlerin çıkması tesadüfü bir durum değildir, google.com üzerinden konu başlığındaki kelimeyi kullandığınız biz çıkmaktayız.

Zeka oyunlarında sertifika sahibi nasıl olunur

Zeka oyunlarında sertifika sahibi olmak isteyen kursiyerler bu konuda araştırma yapmaktadırlar. Zeka oyunları sertifikası sahibi olmak için bizlerden destek alabilirsiniz. Her türlü soru, istek ve önerinizi için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Online kurs almak istiyorum bu konuda ne yapmalıyım diyorsanız online kayıt formu üzerinden bilgilerinizi göndererek bizlerin size kısa sürede dönüşünü bekleyebilirsiniz. Her türlü sorunuz için bizleri aramaktan çekinmeyin sizlere hizmet ve eğitim için e-sertifikalar.com olarak varız.

 

 

 

İçindekiler

1. Zeka Oyunları Sertikası 1 Uzaktan Eğitimi Kursu Meb  

2. Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Kursu MEB 

   2.1. Zeka Oyunları Kursu MEB 2021

   2.2. Zeka Oyunları Kursu MEB 2020

   2.3. Zeka Oyunları Kursu MEB 2019

3.Zeka Oyunları Sertifikası MEB

4.Zeka Oyunları 1 Uzaktan Eğitimi Kursu soruları
5.Akıl ve Zeka Oyunları Kursu Halk Eğitim

 

1.Zeka Oyunları Sertifikası 

Zeka Oyunları Sertifikası ve Uzaktan Eğitimi Kursu meb’te kurs vermektedir. Zeka oyunları sertifikası hakkında meb sitesinden detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Uzaktan eğitim öğrenci ve kendini geliştirmek isteyenler için bu süreç içerisinde önemli yer almaktadır. Seçilen kurslara göre süreler değişiklik gösterebilir. Eğitim ve kendi geliştirmek isteyenle internet ortamında yüz yüze olmadan eğitim almak istemektedir. Kolay çözümler ve sertifikalandıran çok sayıda özel ve kurumsal kurs mevcuttur. Web sitemiz üzerinden de eğitim alabilirsiniz.

2.Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Kursu MEB 

Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Kursu MEB tarafından da verilmektedir. Ayrıntılı doküman ve bilgilere MEB üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğitici kursu, bu konuda uzmanlardan oluşan kadro ile bu eğitimin verilmesini sağlayan kişi ve kurumlara fayda sağlamaktadır. Günümüz teknolojisine uyum sağlayarak vasıflı olarak çeşitli firmalarda çalışma şansı da arttırmış olursunuz.

   2.1.Zeka Oyunları Kursu MEB 2021

Zeka Oyunları Kursu MEB 2021 tarihinde eğitim vereceği düşünülmektedir. Meb üzerinden erişim sağlayabilir ve ona göre dilediğiniz eğitimi seçebilirsiniz. Yeni eğitim listeleri yapılacak olan eğitim programları listelerine site üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. 2021 yılı içinde değişik bölüm ve kategorilerde çeşitli kurslar verilmeye devam edeğini tahmin ediyoruz. Kurslara ve detaylara internet ortamından erişebilirsiniz. Meb resmi sitesini de takip edebilirsiniz. Bizlerin sahip olduğu sitemiz üzerinden  özel olarak e sertifika programlarına katılabilirsiniz. Kursiyerlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanan programlarımız ile sizlere hizmet ve eğitim vermekteyiz.

  2.2.Zeka Oyunları Kursu MEB 2020

Zeka Oyunları Kursu MEB 2020 olarak verilmektedir. 2020 Yılında çok sayıda öğrenci ve kursiyer tarafından tercih edilmektedir. 2020 Yılında çok sayıda öğrenci tarafından sertifikalar talep görmüş ve eğitimler alınmıştır. Her geçen gün artan bu talepleri karşılamak için özel e sertifikalar kursları firmalar tarafından da düzenlenmeye çalışılmaktadır. Düzgün ve kaliteli hizmet ve geri dönüşlerin incelenmesi ile kursiyerler kurs seçimlerini yapmaktadırlar.

  2.3.Zeka Oyunları Kursu MEB 2019

Zeka Oyunları Kursu MEB 2019 tarihinde çok sayıda kullanıcı tarafında bu eğitimler ilgi çekmiş ve katılım sağlamıştır. 2019 yılında Meb kursu olarak aramalar gerçekleşmiş ve kursiyerler bu kurslara katılım sağlamıştır.

3.Zeka Oyunları Sertifikası MEB

Zeka Oyunları Sertifikası MEB olarak çok sayıda kullanıcı arama yapmakta ve bu konuyu sormaktadır. Meb tarafından verilen sertifika çeşitleri çoktur. Kursiyerlere eğitmenler tarafından bu kurslar verilmekte ve sertifika olmalarını sağlanmaktadır. Teknoloji ile parelel olarak bu kurslara katılım sayıları her geçen gün artmaktadır.

4.Zeka Oyunları 1 Uzaktan Eğitimi Kursu soruları

Zeka Oyunları 1 Uzaktan Eğitimi Kursu soruları hakkında kullanıcılar cevap aramaktadır. Sorular hakkında detaylı bilgi aranmaktadır. Uzaktan eğitim artık bizlere yabancı gelmeyen bir konudur. Uzaktan eğitim kursuna gidenlerin eğitim ile ilgili soruları aramaktadır. Karşılarına çıkan bu soruların cevapları genelde web sitelerinden erişebilmektedir. Soruların cevaplarına sertifika öncesi erişmek sertifika durumlarını kontrol etmek için kursiyerlerin kullandığı bir yöntemdir. Kurs sonucu öncesinde neler yaptıklarını ve ne kadar doğru cevaba ulaştıklarını bilmeleri gayet olağan bir durumdur.

5.Akıl ve Zeka Oyunları Kursu Halk Eğitim

Akıl ve Zeka Oyunları Kursu Halk Eğitim tarafından da verilmektedir. İnternet kullanıcıları bu sorularına cevap aramaktadır. Halk Eğitim bu konuda öğretmenler ve dijital platform aracılığı ile sorulara cevap vermekte bu eğitimi vermektedir. Halk Eğitim bildiğiniz üzere kursları ücretsiz olarak vermeye çalışmaktadır. Farklı kurs ve sertifikalandırmalarda bazı durumlarda küçük ücretler karşılığında eğitim ve sertifika almanız mümkündür. Neden tercih edildiğine gelince her bütçeye hitap etmeye çalışmalarıdır. Özel bizim sahip olduğumuz gibi e-sertifikalar.com üzerinden de çok çeşitli branşlarda eğitim alabilir ve karşılığında da sertifika alabilmektesiniz. Kursiyer sayıları artmaya devam etmektedir, bizim amacımız kursiyerlerimize bütçelerine uygun eğitimleri vermek memnuniyetlerini kazanmayı hedeflemekteyiz.

Zeka Oyunları Nelerdir?

Zekâ oyunları, çocukların gelişmesinde oldukça etkilidir. IQ ve EQ gelişiminde ciddi artış görülen zekâ oyunları çocuklarda birçok becerilerin gelişmesini sağlıyor. Stratejik düşünebilme, mantık becerileri ve motor becerileri adına önemli bir rol oynar. Bu konuların içeriklerine ve daha farklı konulara da aşağıda devam etmekteyiz.

Zekâ Oyunları Eğitmenliği Nedir?

Zeka oyunları eğitmenliği nedir

Birbirinden farklı zekâ oyunlarının gerekli kurallara göre öğretilmesi adına bilgiye sahip olan ve eğitimden geçen kişilere ihtiyaç duyulur. Kurs eğitimleri sonrasında zekâ oyunları konusunda çocuklara eğitim veren eğitmenler, birçok kurumda eğitici olarak ders verebilir. Zekâ oyunları sertifika programı sonucu, günümüzde 47 adet olan zekâ oyunlarını okul öncesi dönemden yetişkin döneme kadar eğitim verilebiliyor.

Satranç Oyununun Yararı Nedir?

Satranc oyununun yararı nedir

Zekâ oyunları arasında yer alan satranç özellikle çocukların dikkat eksikliğinin önüne geçerek, odaklanma sağlanır. Stratejinin gelişimi ile birlikte çocukların güncel yaşamından, iş hayatına kadar katkı sağlar. Program içerisinde verilen sertifikalar arasında ek olarak satranç eğitmenliği sertifikası da verildiği için iki adet eğitmenlik sertifikasına sahip olunur. MEB programına dâhil olan zekâ oyunları sertifikası, birçok kurumda geçerlidir.

Zekâ Oyunları Sertifikası ile Ne Yapılabilir?

Zeka oyunları sertifikası ile ne yapılabilir

Zekâ oyunları sertifikası alarak birçok kurumdan eğitmen sertifikası alabilirsiniz. Halk eğitim merkezlerinde bu anlamda birçok ders verilebilir. Gerekli koşulların karşılanması halinde kişisel gelişim zekâ oyunları olarak 120 saat şeklinde kurs verilebiliyor. Aynı zamanda anaokulu, kreş ve okul öncesi eğitimlerde yer alabilir, çocukların motor becerilerinin gelişimi olması gereken dönemde bu önemli eğitimi verebilirsiniz. İlçe Belediyesi bünyesinde de etkinlik merkezinde verilen eğitimlerde görev alabilirsiniz. Girişimci olarak kendinize eğitmen merkezi açabilirsiniz.

Zekâ Oyunları Sertifika Programının Avantajları

Zeka oyunları sertifika programının avantajları

Zekâ oyunları eğitimlerine katıldıktan sonra eğitmenlik sertifikası almanız gelecek nesillere büyük katkı sağlar. Zekâ oyunlarının sizlere ve eğitim sunacağınız öğrencilere katkıları fazladır.

Zekâ oyunları sertifikası alan;

  • 120 saatlik zekâ oyunları ve satranç eğitim sertifikasına sahip olunur
  • Uzaktan eğitim alınabilir
  • MEB onaylı sertifikadır
  • Okul öncesi ve yetişkin öğrencilere ders verebilir

Zekâ oyunları sertifikalarını almanız mesleki kariyerinizi eğitim alanına yönlendirmenizi destekler. Üniversite ya da MEB onaylı kurumlardan alınan bu sertifika ile zihin gelişimine katkı sağlayacaksınız.

Hangi Zekâ Oyunları Bulunur?

Zekâ oyunları ile konuları kavrama, analiz yeteneği, stratejik yaklaşım, el becerisi ve zaman yönetimi adına birden fazla yetenek kazanır. Zihin gelişimine oldukça katkı sağlayan onlarca zekâ oyunu bulunuyor. Her zekâ oyununun kendine özel kuralları ve beyin gelişimine katkısı vardır.

MEB zekâ oyunları;

  1. Akıl oyunları
  2. İşlem oyunları
  3. Strateji oyunları
  4. Karma zekâ oyunları
  5. Sözcük mantık oyunları
  6. Mekanik oyunlar

Günümüzde zekâ oyunlarının gelişimi, farklı materyallerle oynanıyor olması daha fazla kişiye ulaşımı kolaylaştırıyor. Her akıl oyununun kişiye kattığı yetenekler farklıdır. MEB eğitimlerinde belirli bir müfredat vardır. Bu müfredata uygun olarak hangi oyunun nasıl oynandığı konusunda yönlendirmeler ve bilgiler yer alır.

1.Akıl Oyunları

Akıl oyunları; sudoku, bölgesel sudoku, apartmanlar, patika, çit, meta formül oyunu, kelime oyunu, ABC bağlamaca, mesafe oyunu, sihirli piramitleri ve Montessori Mat 1 gibi oyunlar akıl oyunları arasında en sevilen oyunlardır. Akıl oyunları kategorisi olarak diğer oyunlar; renkli tangram, reversi, dağ evi, matematik işlemi, kule, yıldız Çin daması, beş nokta oyunu, farkı bul oyunu, altıgen oyunu ve daha fazla oyun arasından eğitim almanız mümkün oluyor.

2.Strateji Oyunları

Strateji oyunu çocuk gelişimine katkısı oldukça fazla olan oyun kategorileri arasındadır. Strateji yeteneğinin gelişimi adına nim, tic tac toe, hex, dokuztaş, tavşan ve tazılar, Türk daması, üçtaş, mangala, Amerika daması bulunuyor.

3.Karma Zekâ Oyunları

Karma zekâ oyunlarında ise problem çözme yeteneğini geliştirecek birçok fayda sağlar. Kap aktarma, satranç, nehir geçme, kibrit ve şapka soruları karma zekâ oyunları arasında bulunur.

4.Sözcük, Mantık Oyunları

Sözcük mantık oyunlarında; anagram, şifreler, sözcük merdiven, kare bulmacalar, mantık karesi, üç değişkenli ve dört değişkenli mantık oyunları bulunuyor.

5.Mekanik Oyunlar

Mekanik oyunlar ise günümüzde kreş, anaokulu, okul öncesi ve ilköğretimde yer verilen oyunlar arasındadır. Bunlar; tangram, T tangram, tetromino, pentomino ve üç boyutlu küp sayma oyunlarıdır.

Zekâ Oyunları Eğitmenliği Hangi Alanlarda Geçerlidir?

Zekâ oyunları eğitmenliği, MEB onaylı olduğu için birçok kurum ve kuruluşta geçerlidir. Bunun yanı sıra eğitmenlerin birçok merkezde eğitim vermesi, eğitim merkezi açması mümkün olur. Zekâ oyunları eğitimlerini aldığınızda birden fazla oyun hakkında bilginiz olacak, kuralları doğru bir şekilde öğrenerek bildiklerinizi profesyonel anlamda aktaracaksınız. Zekâ oyunları eğitmenliği Psikologlar tarafından da alınabilen eğitimler arasındadır. Zekâ oyunlarının kişiye katkısı beyin, hafıza, zekâ ve fiziki becerileri kazandırır. 5-6-7 ve 8. sınıfların zekâ oyunlarında seçmeli derslerde öğretmen olarak katılım sağlayabilirsiniz. Turnuva düzenleyebilirsiniz, Halk Eğitim Merkezi’ne eğitmen olarak katılabilirsiniz. Zekâ oyunları eğitmenliği, çocuklara her yaşta katkı sunabileceğiniz eğitim programları arasındadır. Öğretmen,Psikolog ya da bu eğitime ilgi duyan herkes katılabiliyor.

Zekâ Oyunlarının Çocuk Gelişimine Katkısı

Mantıklı düşünebilme, problem çözme ve birçok yeteneklerini keşfetme adına çocukların gelişimine büyük katkıları vardır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte çocukların IQ seviyesinde yükselme görülmektedir. Eğitimin zekâ gelişimine katkısı, verilen eğitim kalitesine göre belirlenir. Çocuklarda; hafıza tekniklerini, görsel zekâ, İnovatif yetenekler ve stratejik yaklaşım önemlidir. Bu yetenekleri ortaya çıkarmak ise bazı oyunlarla gerçekleşir. IQ gelişimine olan katkısı rutin olarak haftada iki kez oynanması halinde 13 puan artışa katkı sağlıyor. Yapılan araştırmaya göre EQ seviyesinde ise 32 puan artış gözlemlenmiştir. Beyi kapasitesinin tamamını kullanmak elbette mümkün değildir.

İnsan beyninin daha fazla kısmını kullanabilmesi adına bazı egzersizler yapmalıdır. Sporun vücuda ne denli yararı var ise beyin sporunun da o kadar katkısı olur. Zekâ oyunlarının bireysel, grup ya da aile içinde oynanıyor olması oldukça yararlıdır. Günümüzün sorunları arasında yer alan ve öğrencilerin büyük bir kısmında görülen dikkat eksikliği sorunlarını çözmek adına oldukça yararlıdır. Zekâ oyunlarını oynamak adına eğitmenden ders alınması çocuğun oyunu kuralına göre öğrenmesi, turnuvalarda başarılı olması ve zekâ oyunlarında strateji geliştirebilmesi adına önemlidir.

Çocuğun birey olarak kontrolünü sağlaması, kazanmayı ve kaybetmeyi öğrenmesi adına zekâ oyunları faydalıdır. Satranç oyununda oyun sonunda kural olarak el sıkışmak bunun bir örneğidir. Zekâ oyunları sonucu tahmin yapılabilir, öğrenim hayatına katkı sağlanır. Zekâ ve akıl oyunları sadece öğrenim hayatına değil, gelecek yaşamına, gündelik hayata, sosyal ilişkilere ve mesleki yaşama da katkı sunar. Kişinin kendini keşfetmesi anlamında daha ileri seviyede olmasını destekler. Zekâ oyunlarına ilgi duyan ve eğitmenlik yapmak isteyen kişiler bu alanda profesyonel eğitim alabilir.

Haberler 15.03.2021 11:23 | Son Güncelleme

Okunma Süresi  Dakika
https://www.e-sertifikalar.com/zeka-oyunlari-sertifikasi.html

Zeka oyunları sertifikası pdf indirebilir ya da inceleyebilirsiniz.

Yorum Bırakın

7/24 Destek 0505 983 3342