Zeka Oyunları Sertifikası Nasıl Alınır ?

Zeka oyunları sertifikası nasıl alınır sorusu bir çok kullanıcı tarafından google arama moturunda aranmaktadır. Günümüzde eğitici ve öğretici faaliyetler arasında oyunlar ile yapılan aktiviteler oldukça popülerdir. Çocukların öğrenebilmeleri en kolay oyun ve oyuncaklarla sağlanmaktadır. Zekâ gelişimlerinin olumlu yönde ilerleyebilmesi için zekâ oyunları oldukça yararlı olmaktadır. Bu oyunlar çocuklarla birlikte yetişkin ve erişkinler için de oldukça faydalıdır.

Birçok dünya ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de zekâ oyunlarının bulunduğu aktiviteler oldukça yaygındır. Peki, zekâ oyunu nedir, ne işe yaramaktadır? Zekâ oyunlarının yararları nelerdir? En bilinen zekâ oyunları hangileridir? Zekâ oyunları sertifikası nasıl alınır? Zekâ oyunları sertifikasının avantajları nelerdir?

Zeka oyunları sertifikası nasıl alınır

Zeka oyunu; bilgiye dayalı olmadan hızlı düşünebilme ve pratik çözümler üretebilmeyi gerektiren, zihinsel becerileri geliştirmeye yönelik oyunların genel adıdır. Zeka oyunları beynin çabuk düşünebilme ve karar verme yetilerine hitap eden oyunların bütünüdür. Bu oyunlar kişisel ve zihinsel gelişimin arttırılabilmesi için oldukça faydalı bulunmaktadır.

Zeka Oyunları Sertifikası Nasıl Alınır?  

Zekâ oyunları işin uzmanları tarafından verilmesi gereken eğitimlerdir. Bu alanda uzman olabilmek için belli bir eğitim programının başarıyla tamamlanmış olması gerekmektedir. MEB tarafından onaylanmış sertifika alabilmek için zekâ oyunları eğitimi veren programlar bulunmaktadır. Zeka oyunları eğitimi online kurslar tarafından verilebilmektedir. Öncelikle eğitim verilen kurslardan; tercihleri karşılayabilecek ve karşılığında MEB onaylı dijital veya orijinal sertifika veren bir kurs seçilmelidir. Daha sonrasında online başvuru kaydı yapılmalı ve kursun belirlediği program çerçevesinde eğitim alınarak başarıyla tamamlanmalıdır. Başarıyla tamamlanan programdan sonra sertifika talebinde bulunarak zekâ oyunları sertifikasına sahip olunabilmektedir.

Zeka Oyunları Sertifikasının Avantajları

Zekâ oyunları sertifikası birçok avantaj sağlamaktadır.

Zeka oyun sertifikasının avantajları 8 madde;

  • Zekâ oyunları kursunu bitirerek sertifika alan kişiler bu alanda bir kulüp açabilmektedirler.
  • Zekâ oyunları dersi veren okul ve kurslarda eğitmen olarak başlayabilmektedirler.
  • Zekâ oyunları sertifikası bulunan kişiler şahsi olarak kurs yerleri açabilmekte ve bu kurslarda ders verebilmektedirler.
  • Zekâ oyunları sertifikası öğrencilerin gelişiminde faydalı olduğu gibi kursiyerlerinde gelişiminde oldukça faydalı olmaktadır.
  • Zekâ oyunları eğitimi alan kursiyerler girişimcilik ve sağlıklı iletişim becerileri kazanmaktadır.
  • Kursiyerler eğitim sırasında birçok farklı ve faydalı gelişim teknikleri öğrenmektedir.
  • Kursiyerler bireysel çalışma yöntemi tekniğiyle kendilerindeki eksik ve pasif yönleri öğrenerek geliştirme imkânı bulmaktadırlar.
  • Karşılıklı diyaloglara bağlı olan zeka oyunları kursiyerlere interaktif iletişim konusunda demonstrasyon tekniği kullanılarak dili etkili kullanma becerisi kazanmaktadırlar.
  • Kursiyerlerin becerilerini geliştirmek için birçok farklı ve uygulamalı tekniklerle kişisel eksiklikleri de geliştirilmekte ve giderilmektedir.

Haberler 05.02.2021 15:24 | Son Güncelleme

Okunma Süresi  3 Dakika

Aşağıdaki Makalede İlginizi çekebilir Resme Tıklayın

Zeka oyunu nedir

 

Yorum Bırakın

7/24 Destek 0505 983 3342