Zeka Oyunları Sertifikası İzmir

Zeka Oyunları Sertifikası İzmir

Zeka Oyunları Sertifikası İzmir hakkında çok sayıda kullanıcı arama yapmaktadır. Zeka oyunları sertifikaları hem kişilerin kendilerini geliştirmelerin de hem de çevrelerine faydalı olmaların da büyük önem taşıyor. Zeka oyunları kişilerin beyin gücünü kullanmalarında faydalı olduğu gibi konsantre ve karar verme odaklanma gibi kabiliyetler kazandırıyor. Eğitimciler tarafından fazlaca rağbet gören bu zeka oyunları sertifikası İzmir ilin dede gözlemleniyor. Özellikle çocuklar ile çalışan kesimdeki okul öncesi eğitimciler ile kreşlerde çalışanlar zeka oyunları sertifikası almak istiyorlar. Çalışan annelerin çok olduğu İzmir ilinde kreşlerde ve evlerde çocuk bakıcılığı yapan kişilerde aranan bir özellik olmaya başladı. Kreş işletmecileri çalışanlarını zeka oyunları sertifikası İzmir kurslarına yönlendirme yapıyorlar.

Zeka Oyunları Sertifikası İzmir

Zeka Oyunları Sertifikası Ne İşe Yarıyor?

Zeka oyunları sertifikası alan kişiler kendilerini geliştirdikleri gibi çalışma alanlarında da başarıyı elde ediyorlar. Özellikle eğitimciler için önem taşıyan zeka oyunları sertifikası Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olduğu için her yerde geçerli bir sertifika oluyor. Kurslara katılarak zeka oyunları sertifikasını hak kazanan kursiyerler zeka eğitimciliği yapa biliyorlar.

Kimler Zeka Oyunları Sertifikası Almalı?

Kimler zeka oyunları sertifikası almalı

Zeka Oyunlarına meraklı olan herkes bu sertifikayı alabiliyor. Ancak bazı çalışma alanlarında zeka oyunları sertifikası çok gerekli oluyor.

  • Okul öncesi eğitimcileri
  • Zeka oyunları dersi vermek için eğitimci olmak isteyenler
  • Yeni mezun olup atanmayı bekleyen öğretmenler adayları
  • Eğitim sektöründe başarılı olmak isteyenler
  • Zeka Oyunları eğitimciliği yapmak isteyenler kişiler
  • Çocuklarına daha yararlı fayda olmak isteyen ebeveynler
  • Kreşlerde çalışan ve ya çocuk bakıcılığı yapan kişiler

Genelde kişisel gelişim için zeka oyunlarının büyük faydası olsa da çocuklarla iletişim halinde olan herkes için bu sertifika çok işe yarıyor.

Zeka Oyunları Sertifikası Nasıl Alınır

İzmir ilinde olduğu gibi pek çok ilde de bulunan zeka eğitimi sertifikası veren kurslar bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı zeka oyunları sertifikası belirli bir ücret karşılığında veriliyor. Kurslara katılan kursiyerler 160 ile 170 saat aralığın da 70 oyun hakkında eğitici dersler alıyorlar. Kursiyerler internet olan her yerden uzaktan eğitim sistemi ile kurslarını bitirerek sertifikalarını alabiliyorlar.

Zeka Oyunları Sertifikası Nerelerde Kullanılıyor?

Zeka oyunları sertifikası nerelerde kullanılıyor

Zeka oyunları sertifikası alan kişiler kreş ve eğitim sektöründe çalışanlar için ek avantaj sağlıyor. Ayrıca MEB’ de kurs açarak zeka oyunları eğitimciliği yapabiliyorlar.

Haberler 01.03.2021 15:24 | Son Güncelleme 

Okunma Süresi  Dakika

Aşağıdaki Makalede ilginizi çekebilir.

Zeka Oyunları Sertifikası

Yorum Bırakın

7/24 Destek 0505 983 3342