Zeka Oyunları Sertifikası Ankara

Zeka Oyunları Sertifikası Ankara

Zeka oyunları sertifikası ankara konusunda çok sayıda arama mevcuttur. Akıl ve zeka oyunları sertifikası birçok kurum ve kuruluş tarafından veriliyor. Özel ya da kamu kuruluşları tarafından verilen zeka oyunları sertifikası bütün yaş grupları ve özel çocuklar dahil olmak üzere herkese veriliyor. Zeka oyunları sertifikası eğitimi veren eğitmenler çocukların ve yetişkinlerin kişisel ilgi alanları baz alınarak sosyal ve psikolojik zekayı geliştirmesi ve ilgi alanlarına yönlendirilmesi konusunda yardımcı olur.

Zeka oyunları sertifikası ankara

Zeka Oyunları Sertifikası Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Zeka Oyunları Sertifikası Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Katılım ön koşulu bulunmayan, eğitim süresi bir yada bir buçuk ay süren yüz altmış saatlik bir eğitim sürecidir. Sertifika sahibi olmak için eğitimin sonunda yapılan sınavdan mutlaka geçer not alınmalıdır. Çoktan seçmeli sınav sisteminde elli geçer nottur. Sertifikanın geçerliliği ile ilgili bir süre durumu ya da süre kısıt yoktur.

Zeka Oyunları Sertifikasının Amacı

Zeka Oyunları Sertifikasının Amacı

Zeka oyunları sertifikası alan bireylerin hem iş hem de aile hayatında çocuklar ile daha doğru iletişim kurma ve çocuklar üzerinde kurulan otoritenin daha sağlıklı olmasını sağlar. Çocuklarda işlenen dersler uygulamalı olduğu için çocukların öğrencilik durumlarında pasif durumdan daha aktif bir öğrenci olmalarını sağlar. Dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon problemi yaşayan çocuklarda bu durumların azalmasını sağlar. Çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin görselleştirme, hayal gücünü daha aktif kullanma, strateji geliştirme mantıksal düşünüp ileriye dönük planlar yapmalarını destekler.

Dikkat, hafıza ve konsantrasyon konusunda eğitilirler. Küçük yaşta zeka oyunlarına başlayan çocuklarda zeka seviyelerinin artışının daha fazla olduğu kanıtlanmıştır. Çocuklar küçük yaşlarda sabır ve dikkat dağınıklığı konusunda onları doğru yönlendirir. Eğitimlerde zeka oyunları uygulamalarında çeşitlilik kazanacak ve sıra dışı düşünme becerisi kazanabileceksiniz. Uzaktan eğitim avantajları doğrultusunda istediğiniz saatte istediğiniz zaman eğitime katılım sağlanabilir.

Zeka Oyunları Sertifikası Program İçeriği Nelerdir?

Program içerikleri oldukça fazladır. Programın bu kadar çeşitli olması programın durağan olmadığını gösterir. Beynin sayısal ve sözel lobunu ayrı ayrı çalıştırma olanağı sağlar.

Program içeriği;

  • İşlem oyunları ve mantıksal analiz,
  • Sözcük dizilimi mantığı oyunları,
  • Sayısal mekanik ve geometri oyunları,
  • Strateji kurma ve strateji yönetme oyunları,
  • Hafıza oyunları,
  • Karışık zeka testleri,

Gibi birçok oyuna alışılmış olunur ve keyifli zaman geçirilir.

Zeka Oyunları Sertifikası Ankara Uzaktan Eğitim Nedir?

Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan tüm kursiyerlere sisteme giriş için kullanıcı adı ve şifreleri mail yolu ile bildirilir. Sahip olunan kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapılır. Aktif olarak açılan eğitim videoları ve bütün ders dokümanları ve aktif sınavlar sistemde hazır olarak bulunur. Eğitim süresi boyunca istediğiniz süre kadar sistemde kalabilir. Eğitim videolarını tamamladıktan sonra sınavlara girebilirsiniz. Eğitimler bittikten sonra online sınava mutlaka giriş yapılmalı ve geçer not alınmalıdır. Sınavdan başarısız olan öğrenciler tekrar bir sınava tabi tutulacak ve sınavı geçenlerin sertifikaları eğitim bittikten bir ay sonra verdikleri adreslere kargo ile gönderilecektir.

Zeka oyunları Nelerdir? Eğitimin Kazanımları Nelerdir?

Satranç üç bin yıldır var olmasına rağmen eğitimdeki faydalarının bilincine daha yeni yeni bilgilenmeye başladık. Sayısal ve sözel alanların başarısının temelinde küçük yaşta yapılan beyin jimnastiği yer alır. Çocuklar zihinsel ve psikolojik olarak gelişimini hızlandırır. Yapılan araştırmalarda küçük yaşta zihinsel aktiviteler ile uğraşan çocuklar ilerleyen okul dönmelerinde ya da sosyal hayatlarında daha başarılı olur. Kötü alışkanlıklara olan eğilimleri azalır ve çağdaş kendine güvenen barışçıl birey olurlar.

Hızlı öğrenme yeteneğine sahip olan çocukların doğrudan eğitim hayatlarında başarılarını arttırır. İki bin beş ve iki bin altı eğitim ve öğretim döneminden itibaren ders olarak da zeka oyunları müfredata koyuldu ve ders olarak okutuluyor. Zeka oyunları eğitimi alan yetişkin ve çocuklarda kendini ifade edebilme ve anlatım yöntemini zenginleştirme, bir problem ile karşılaştıklarında probleme olan yaklaşımı ve problem çözme yöntemini geliştirmesi, görsel aktivitelerde yaptırma, olayları örneklendirme, bireysel karar verme ve uygulama, gösteri yönetimini zenginleştirme ve grup çalışması yapabilme yeteneklerinin arttığı gözlemlenmiştir. Zeka oyunları bilgi ve teknolojiyi aktif olarak kullanmayı öğretirken aynı zaman da ana dilini en verimli şekilde kullanmayı amaçlar. Çocuklarda ve yetişkinlerde öğrenme kabiliyetini arttırdığı için yeniliklere daha açık olurlar.

 

Yorum Bırakın

7/24 Destek 0505 983 3342