Zeka Oyunları Ne işe Yarar ?

Zeka Oyunları Sertifikası Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda zekâ oyunları sertifikası almak isteyen insanlar bu sertifikanın hangi konularda işe yaradığı konusunda bilgi edinmek için ister. Zeka Oyunları Sertifikası Ne İşe Yarar?  Zeka oyunları aslında her konuda bizlere yardımcı olan bir alandır. Özellikle planlama, sıra dışı düşüncelere sahip olma, dikkat edinme ve konsantrasyon, görsel düşünme, herhangi bir konuda mantık yürütme kısacası hafıza beyin gelişimini sağlayan bir tür zeka oyunları sertifikası bizlere güzel faydalar sağlar.

Zeka oyunları sertifikası ne işe yarar

Zeka Oyunları için Örnekler ;

Zeka oyunları için örnekler

Milli eğitim bakanlığınca verilen zekâ oyunları 6 bölüme ayrılmıştır.

Bu zeka oyunları şunlardır;

  • İşlem oyunları
  • Strateji oyunları
  • Mekanik oyunlar
  • Karma zekâ oyunları
  • Sözcük- Mantık oyunları
  • Akıl oyunları

Zeka oyunları milli Eğitim Bakanlığı sayfasında bu şekilde 6 bölüme ayrılmış olarak bulunur. Aynı zamanda bu alınan eğitim birçok alanda işe yarar. Mesela, MEB üzerinde egzersizler açıp yapılabilir. Zeka oyunları alanında turnuvalar yapılabilir. Kendinize ait zeka ve akıl oyunları üzerine kurulu atölyeler açılabilir. Okullarda bazı sınıflarda zeka oyunlarımı eğitimi verilebilir. Belediyelerin açmış olduğu bazı kurum ve kuruluşlarda zeka oyunları eğitimi verilebilir. İş koşullarınızın daha esnek olduğu zamanlarda kendinize ait bir kurs açabilir veya herhangi bir kuruluşta zeka oyunları eğitici dersleri verilebilir. Çocuk kulüpleri açıp çocuklara eğitici zeka oyunları dersleri verilebilir. Bu eğitimler çocuklara büyük faydaları vardır.

Zeka Oyunları Sertifikası Almak Gerekli Midir?

Zeka oyunları sertifikası almak gerekli midir

Bu zeka oyunları eğitimi MEB sayfasında yani müfredatta olan bir derstir. Özelliklede son dönemlerde çocuklar açısından büyük gelişmeler sağlayan bir eğitimdir. Birçok veli ve öğrencilerin bu zeka oyunları eğitimi konusunda bir ders ortamı oluşturma çabasındadır. Hatta çoğu insan bir eğitim kurumuna gittiğinde zeka oyunları eğitimi olup olmadığı konusunu sormaktadır. Tercih konusunda insanlar açısından artık önemli bir sıradadır. Bu zeka oyunları eğitimi alınarak eğitim kurumlarında ders verebilme şansınız vardır. Kendi okulunuzda boş vakitlerde bir eğitim ortamı oluşturarak hem öğrencilere yarar sağlanmış olur hem de ek bir gelir elde edilmiş olunur. Bu sebepten dolayı zeka oyunları sertifikası almak gerekli bir konudur.

Zeka Oyunlarının Faydaları

Bu zekâ oyunları eğitiminden sonra eğitim alan insanlara sağlayacağı bazı yararlar vardır. Bu eğitimi alan insanlar müfredatta bulunan eğitim programlarına daha iyi bir şekilde ve kısa zamanda adapte olurlar. Öğrencilerin ihtiyacı olan zekâ oyunları gelişimde çok büyük faydaları olur. Bu zekâ oyunları eğitimi verilmesi sonucunda öğrencilerin fiziksel ve bilişsel gelişimleri aktif bir şekilde kullanılmış olur. Zekâ oyunları eğitimi alan insanlar öğrencilerin ailelerine bu konuda iyi bir rehberlik yapabilirler. Böylece okullarında zekâ oyunları konusunda bir kulüp kurabilecek seviyeye gelmiş olunur. Kısacası zekâ oyunları sertifikası almak isteyen insanların bu konuda olumlu yönde faydalar alabileceklerdir.

Haberler 10.02.2021 15:24 | Son Güncelleme

Okunma Süresi  3 Dakika

Aşağıdaki Makalede İlginizi çekebilir Resme Tıklayın

Zeka oyunu nedir

 

Yorum Bırakın

7/24 Destek 0505 983 3342