WİSC-R UYGULAYICI EĞİTİMİ PROGRAMI

Türkiye’de uygulanan zeka testleri arasında geçerlik ve güvenirlik bakımından en net sonuçların ortaya konulduğu testlerden biri olan WISC-R zeka testi; 6 ile 12 yaş arasındaki bireyleri kapsamaktadır. Bu gruba dahil olan bireylerin zeka seviyeleri hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar. Bireylerin sahip olduğu zeka seviyesinin farkında olunması çok büyük bir ayrıntıdır. Çünkü; bu kapasitenin bilincinde olmak doğru eğitim planı uygulanmasına kaynaklık eder ve vesile olur.

Uygulanan test sözel ve performans değerlendirmesi olmak üzere 2 bölümden oluşur. Her bir bölümde de 6 şar adet alt kategori bulunmaktadır. Toplam 12 adet alt kategorinin bulunduğu test sonucuna göre katılımcının sözel, performans ve genel alan olarak 3 çeşit zeka puanı hesaplanır.

DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEKTİR

SERTİFİKA ÖZELLİKLERİ

Sertifikayı Veren: “Devlet Üniversitesi” tarafından Onaylı

Sertifika Geçerlilik: Süresiz,ömür boyu.

Sertifika Türü:Uzmanlık

Sınav:Online sınav(Sınavda başarısız olanlar hiçbir ücret ödemeden tekrar sınava girebilirler)

Sertifika İşlevi:MEB’de 1-12. sınıflara kadar EGZERSİZ” çalışması yapılabilir.

Hayat Boyu Öğrenme kapsamında EGZERSİZ çalışması.

Tüm Özel kurumlarda EGZERSİZ.

Özel Okul vb. kurumlarda “EĞİTİCİ” Olarak görev yapılabilir.

 

EĞİTİM PROGRAMININ AMACI

Çocukların zeka seviyelerinin ve bu seviyenin hangi alanlarda geçerli olduğuna dair bilgilerin olabilecek en erken dönemde belirlenmesi büyük avantajdır. Zeka potansiyeli bilinen çocuğun eğitim akışıda ona uygun olarak hazırlanır. Hatta eğitim süresince devam etmesi gereken kurumlarda bu paralelde hazırlanır. Zeka düzeyi zamanla körelebilen bir niteliğe sahiptir. Yüksek lQ düzeyinde bulunan bir çocuk zihin kapasitesini doyuracak bir eğitim almadığı takdirde maalesef ki bu ayrıcalıklı durumunu gölgeleyebilmektedir. Bu durum sadece yüksek zeka seviyeleri için değil aksi durumlarda da çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü, düşük zeka seviyesine ait bireylerde erken yaşta eğitimin önemi yadsınamayacak kadar büyüktür. Erken tedavi ve eğitim aşamaları ile önlenebilecek bir çok sorun ilerleyen dönemlerde ciddi seviyelere ulaşabilmekte ve bu şansı tamamen ortadan kaldırabilmektedir.

EĞİTİMİN SÜRESİ VE ŞEKLİ

Eğitim için bulunduğunuz her noktadan online olarak ders katılımı sağlayabilirsiniz. Uzaktan eğitim fırsatı sunan uygulamalarımız sayesinde artık kıymetli zamanınızdan minimum oranda feragat ederek maksimum oranda fayda sağlayacaksınız. 20 gün süren eğitimler boyunca tüm dökümanlara da sitemiz üzerinden rahatça ulalabileceksiniz.

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR

Lisans programı seviyesinde minimum 4 yıllık ünv mezunu olan herkes eğitimlerimizden faydalanabilir.

SERTİFİKASYON SÜRECİ

Eğitim sürecinin kursiyeri en çok memnun eden taraflarından biri de, sertifikasyon sürecidir. Eğitimden alınan hazzın maksimuma ulaştığı nokta sertifika sürecidir. Kursun sona erdiği dönemde bir yazılı sınav gerçekleştirilmektedir. Bu yazılı sınav sonrasında 50 geçer puan alındığı takdirde sertifika hazırlanmaya başlanmaktadır. Hazırlanma sertifika kargo ile 7 iş günü içerisinde teslim edilir. Sınav sürecide eğitimler ile aynı doğrultuda online olarak yönetilir. Sınav sonucunda istenilen puanlama elde edilemediğinde kursiyere yeni bir sınav hakkı tanımlanmakta ve bu sınav hakkı tamamen ücretsiz olmaktadır. Ayrıca bu hak sonrasında sertifika süreci hiç bir hak kaybı olmadan aynı şekilde devam etmektedir. Elde edilen sertifika ile kamuya bağlı kurumlarda ve özel sektörde geniş kapsamlı ve iyi şartlarda iş olanağı şansına da sahip olunmaktadır.

şok fiyat

kampanya dahilinde sadece 1000 ₺

online destek hattı  0505 983 3342

[content_block bg_color=”#FD7800″ max_bg_width=”yes” content_padding=”30px 0″ font_color=”#FFFFFF”]

Geleceğinize Yön Verecek Eğitimlerimizle Tanışın!

[flat_button text=”İNCELE” title=”İNCELE” url=”https://www.e-sertifikalar.com/egitim-programlarimiz” padding=”15px 20px” bg_color=”transparent” border_color=”#FFFFFF” border_width=”2px” text_color=”#FFFFFF” text_size=”16px” align=”right” target=”_blank”]
[/content_block]