EĞİTİMİN AMACI

Tiyatro sahne önü veya sahne karşısı, ister oyuncu isterseniz izleyici olun hiç farketmeksizin her insana farklı duygular hissettiren bir sanattır. Bu sanata ait eğitmenlik sertifika programı da oldukça yüksek talep oranına sahip programlarımızdandır. Bu program ile katılımcıların yani çocukların hayal güçlerinin geliştirilmesi ve bugünün küçükleri yarının büyüklerine sanat duygusunun zevki tattırılması amaçlanmaktır. Bu yüzden eğitim programı kapsamına alınan içerikler sayesinde çocuklar bireysel anlamda konuşma, oluşturma ve kendilerini en iyi seviyede ifade edebilme yeteneklerine sahip olacaklardır. Ayrıca tiyatroyu hayatlarına katan bireyler, özellikle de bu eğitime küçük yaşta başladıkları takdirde inanılmaz seviyede özgüven sahibi olacaklardır. Özgüveni yüksek olan bireyler olağan hayat içerisinde kendilerini ifade ederken de herhangi bir sorun ile karşılaşmayacaklardır.

DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEKTİR

Tiyatro eğitimi alan bireylerde;

İfade edici becerilerinde artış gözlenir.

Eleştirel bakış açısı kazanır ve bu bakış açısı ile çalışma ortamlarında hem bireysel hem grup olarak daha başarılı olur.

Beden dilini ve konuşma dilini olağandan daha iyi ve gelişmiş bir şekilde kullanmaya başlar.

Büründüğü roller sayesinde hayatı yaşarken aynı zamanda empati yeteneğini de geliştirecek hayata çok farklı pencerelerden bakmayı öğrenecektir.

Tiyatro ve drama ile ilgili olan terimleri ve sahne bilgisini öğrenecek, bu alanda daha profesyonel çalışmalar ortaya koyacaktır.

Ayrıca, kursiyerler sadece tiyatro ile ilgilenmekle kalmayıp sanatın başka bir çok alanına ilgi duymaya başlayacaktır.

 

İSTİHDAM OLANAKLARI

Sanat artık eğitim hayatının her kademesinde ilgi çekmektedir. Bu nedenle de özellikle seçmeli ders kapsamında ciddi oranda rağbet görmektedir. Hayat boyu öğrenme sistemine bağlı kalarak çeşitli egzersiz programlarında rol alabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet izni olan eğitim kurumlarının yeterlilik gösterebilecek düzeyde olan tüm seviyelerinde kurslar açma yetkiniz bulunmaktadır.

Okullarınızda ek olarak tiyatro kulüpleri açarak bu alanda danışmanlık rolü üstlenebilirsiniz.

Ayrıca, Halk Eğitim Merkezlerine bağlı olarak uygulamalı tiyatro modülleri oluşturma imkanınızda bulunmaktadır. Bu imkanların yanı sıra bir çok özel kurumda tiyatro dersi verebileceğimiz gibi dilerseniz kendinize ait Tiyatro Eğitim Merkezleri açarak faaliyet göstermenizde mümkündür.

EĞİTİMİN SÜRESİ VE ŞEKLİ

Eğitim online şeklinde uzaktan öğrenim yapısında gerçekleşmektedir. Bu nedenle herhangi bir zaman mekan kısıtlaması bulunmamaktadır. Bu özellik kursiyeler açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

KİMLER KATILABİLİR

Tiyatro eğitimine dahil olup sertifika sürecinden faydalanmak için herhangi bir kriter ayrımı gözetilmemektedir. Bu nedenle sanatı ve tiyatroyu hayatına ışık etmek isteyen herkes eğitimlerimize katılabilir.

SERTİFİKASYON SÜRECİ

Eğitim sonrasında verilecek olan sertifikayı talep etme hakkı; eğitimin tamamlanmasının ardından online olarak uygulanacak olan sınavdan 50 barajını geçmeye bağlıdır. Bu kriterin sağlanması halinde sertifika hazırlanarak 7 iş günü içerisinde anlaşmalı özel kargo ile teslimatı gerçekleştirilecektir. Aksi herhangi bir  durum ile karşılaşıldığı takdirde ise kurumumuz tarafından herhangi bir ücret talep etmeden yeni bir sınav hakkı verilecektir. Bu yeni sınav ile birlikte kursiyerlerin tüm hakları saklı tutulacak herhangi bir mağduriyet yaşatılmayacaktır.

SERTİFİKA ÖZELLİKLERİ

Sertifikayı Veren: “Devlet Üniversitesi” tarafından Onaylı

Sertifika Geçerlilik: Süresiz,ömür boyu.

Sertifika Türü:Uzmanlık

Sınav:Online sınav(Sınavda başarısız olanlar hiçbir ücret ödemeden tekrar sınava girebilirler)

Sertifika İşlevi:MEB’de 1-12. sınıflara kadar EGZERSİZ” çalışması yapılabilir.

Hayat Boyu Öğrenme kapsamında EGZERSİZ çalışması.

Tüm Özel kurumlarda EGZERSİZ.

Özel Okul vb. kurumlarda “EĞİTİCİ” Olarak görev yapılabilir.

ŞOK FİYAT

Kampanya dahilinde sadece 1000 ₺

online destek hattı  0505 983 3342

[content_block bg_color=”#FD7800″ max_bg_width=”yes” content_padding=”30px 0″ font_color=”#FFFFFF”]

Geleceğinize Yön Verecek Eğitimlerimizle Tanışın!

[flat_button text=”İNCELE” title=”İNCELE” url=”https://www.e-sertifikalar.com/egitim-programlarimiz” padding=”15px 20px” bg_color=”transparent” border_color=”#FFFFFF” border_width=”2px” text_color=”#FFFFFF” text_size=”16px” align=”right” target=”_blank”]
[/content_block]