STANFORD BİNET UYGULAYICI EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Zeka testlerinin olabildiğince erken yaşlarda uygulanması, hem ebeveyn, hem çocuk, hem de toplum açısından oldukça önemlidir. Çünkü, bireyde bulunan potansiyelin ortaya çıkarılması ve erkenden geliştirilmesi için bu testlerin başarılı bir şekilde uygulanması gerekir. Erken yaşta belirlenen zeka seviyesine ve zeka türüne göre eğitim planı hazırlanarak, uygun kurumlarda çalışmalara başlanır. Eğer bu tespitin yapılması konusunda zaman kaybı yaşanacak olursa, maalesef ki çocuklarda potansiyel bir kayıp oluşmaktadır. Yada yine benzer şekilde belirli düzeyin altında kalan ve özel eğitimle desteklenmesi gereken bireyler ile karşı karşıya kalınıyorsa geç başlanan uygulamalar nedeni ile başarı şansı düşmektedir. Çünkü, bu tür durumlarda erkenden atılan her adım, geleceğe konulan daha sağlam bir tuğla demektir.

DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEKTİR

SERTİFİKA ÖZELLİKLERİ

Sertifikayı Veren: “Devlet Üniversitesi” tarafından Onaylı

Sertifika Geçerlilik: Süresiz,ömür boyu.

Sertifika Türü:Uzmanlık

Sınav:Online sınav(Sınavda başarısız olanlar hiçbir ücret ödemeden tekrar sınava girebilirler)

Sertifika İşlevi:MEB’de 1-12. sınıflara kadar EGZERSİZ” çalışması yapılabilir.

Hayat Boyu Öğrenme kapsamında EGZERSİZ çalışması.

Tüm Özel kurumlarda EGZERSİZ.

Özel Okul vb. kurumlarda “EĞİTİCİ” Olarak görev yapılabilir.

 

STANFORD BİNET EĞİTİM PROGRAMI

Bu zeka testinde çeşitli yaş ve dönemlere ait ve farklı sayılarda sorular ile uygulama yapılmaktadır. Toplam 18 adet olan bu sorular, 2, 3, 4 yaş dönemlerine ait olan ve her bir ayı temsil edecek olan 12 soruyla birlikte 5 yaş ve daha sonraki dönemlere ait olan 6 tane soruyu kapsamaktadır. Uygulanan test sonrasında çocuğun hangi zeka seviyesinde olduğu belirlenir ve bu seviyeye paralel bir çalışma takvimi belirlenir. Bu çalışma takviminin uygulanması konusunda da bu alanda yetkili kurum, kuruluş ve kişilerden destek alınır.

Uygulanma test içeriği incelendiğinde, 2 veya 3 yaş grubundaki çocuklar için çeşitli şekillerle kule, köprü inşa etme gibi aktiviteler; 4 yaş ve daha üst yaş grubundakilere çeşitli eşya gruplarını tanımlama; 7 yaş için benzer ve farklılıkları sıralama konseptli değerlendirme hazırlanırken 8 yaş bölümüne sözcük dağarcığı ile ilgili testler sunulmaktadır. Bu aşamada göz önünde bulundurulan kriter çocukların takvim yaşıdır.

EĞİTİMİN SÜRESİ VE ŞEKLİ

Eğitimin şekli kursiyerin tercihine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kursiyer yüzyüze eğitim seçeneğinden faydalanabileceği gibi, dilerse online olarak internet üzerindende eğitim şansına sahiptir. Eğitim için ayırmanız gereken süre 20 gündür.

KİMLER KATILABİLİR

Bu alanda uygulayıcı ve eğitmen olmak için minimum lisans düzeyinde diplomaya sahip olmak gerekmektedir.

SERTİFİKASYON SÜRECİ

Eğitim sonrasında yazılı bir sınav uygulanmaktadır. Sertifika sahibi olabilmek içinde düzenlenen bu sınavdan minimum 50 puan almak gerekmektedir. Uygulanan sınav online şekilde uzaktan eğitim kapsamında şekillendirilmiştir.

Sınav sonucunda istenilen puan elde edilmediği takdirde kursiyer yeniden bir sınav hakkına sahip olabilecektir. Yeniden tanımlanan bu hakkın 15 gün içerisinde değerlendirilmesi gerekmektedir. 2. Kez uygulanan sınavda istenilen puanın elde edilmesi halinde herhangi bir hak kaybı yaşanmadan sertifika sahibi olunacaktır. Hazırlanan sertifika kargo ile gönderilecek ve 7 iş günü içerisinde teslimi gerçekleştirilecektir. Ayrıca gönderilen sertifika bir katılım belgesinden ziyade tam kapsamlı bir eğitimcilik belgesidir. Bu nedenle bir çok resmi kurumda maksimum nitelikle geçerli olmaktadır.

şok fiyat

kampanya dahilinde sadece 1000 ₺

online destek hattı  0505 983 3342

[content_block bg_color=”#FD7800″ max_bg_width=”yes” content_padding=”30px 0″ font_color=”#FFFFFF”]

Geleceğinize Yön Verecek Eğitimlerimizle Tanışın!

[flat_button text=”İNCELE” title=”İNCELE” url=”https://www.e-sertifikalar.com/egitim-programlarimiz” padding=”15px 20px” bg_color=”transparent” border_color=”#FFFFFF” border_width=”2px” text_color=”#FFFFFF” text_size=”16px” align=”right” target=”_blank”]
[/content_block]