Robotik Kodlama Eğitimi son dönemlerde ortaya çıkmış ve oldukça hızlı bir şekilde yayılmış programlardan biridir. Özellikle küçük yaş grubuna dair eğitimler planlansada büyük yaş grubundan kursiyerler de yoğun ilgi göstermektedir. Zihin geliştirme konusunda oldukça güzel sonuçlar ortaya koyan Robotik Kodlama Aktiviteleri uygulanırken uzman eğitimcilere ihtiyaç duyulmaktadır. Robotik Kodlama Eğitmen Sertifikası ile sizlerde bu ayrıcalığa sahip olabilirsiniz.

SERTİFİKA ÖZELLİKLERİ

Sertifikayı Veren: “Devlet Üniversitesi” tarafından Onaylı

Sertifika Geçerlilik: Süresiz,ömür boyu.

Sertifika Türü:Uzmanlık

Sınav:Online sınav(Sınavda başarısız olanlar hiçbir ücret ödemeden tekrar sınava girebilirler)

Sertifika İşlevi:MEB’de 1-12. sınıflara kadar EGZERSİZ” çalışması yapılabilir.

Hayat Boyu Öğrenme kapsamında EGZERSİZ çalışması.

Tüm Özel kurumlarda EGZERSİZ.

Özel Okul vb. kurumlarda “EĞİTİCİ” Olarak görev yapılabilir.

Sertifika Programının Amacı

Az öncede belirttiğimiz gibi Robotik Kodlama son dönemlerin oldukça talep gören aktivitelerinden biridir. Ancak sektörde oluşan arz talep dengesini hizada tutacak eğitimci sayısı ne yazık ki yeterli gelmemektedir. Bu nedenle bu eğitimler sayesinde herhangi bir alanda görevde bulunan uygulayıcılara Robotik Kodlama Eğitimine dair bilgi ve uygulama düzeyinde tecrübe kazandırmak amaçlanmaktadır.

DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEKTİR

Eğitimin Süresi ve Şekli

Eğitimin süresi ve şekli kursiyerlerden gelen talebe göre şekillenmektedir. Yüz yüze eğitim imkanı bulunduğu gibi dileyen kursiyerler için online olarak internet üzerinden de eğitim alma şansı bulunmaktadır. Eğitim şekli ne olursa olsun süreç boyunca eğitim kapsamında oluşturulan tüm dökümanlar sisteme yüklenmiş olacaktır ve kursiyerler diledikleri zaman diliminde bu dökümanlara erişim sağlayabileceklerdir. Eğitim süreci 30 günü kapsamaktadır. Süreç sonrasında online olarak gerçekleştirilecek olan bir sınava katılım gösterilerek gerekli şartların sağlanması durumunda sertifika almaya hak kazanılacaktır.

Başvuru Şartı

Eğitim programına dahil olmak ve sonrasında sertifika alabilmek için herhangi bir ön koşul veya gerekli şart sunulmamaktadır. Dileyen herkes Robotik Kodlama Eğitimi alabilir ve sertifikaya sahip olabilir.

Bu Eğitim Kimler İçin?

Okullarda aktivite grupları oluşturabilmek adına, eğitim sisteminin her kademesinde ve her branşında bulunan öğretmenler,

Etüt ve Satranç eğitimi veren merkezlerde ek olarak aktiflik sağlayacak zeka oyunları grubu oluşturmak isteyen kişiler,

Bu tarz merkezlere erişim sorunu yaşayan ancak çocuğunun kaliteli zaman geçirmesini isteyen ebeveynler,

Programa ilgi duyan üniversite öğrencileri ve her türlü eğitim seviyesinde kişiler. Çünkü, programa kayıt aşamasında herhangi bir mezuniyet durumu aranmamaktadır.

Sınav

Eğitim sonrasında gerçekleştirilecek olan sınav için 50 geçer puan şartı istenmektedir.

Online olarak gerçekleştirilen sınav, uzaktan eğitim kriterlerine göre düzenlenmektedir.

Sınav süresini belirtilen başarı ile tamamlayamayan kusiyerler, ücretsiz sınav hakkı yenileme hakkından faydalanabilirler.

Ancak verilen bu hakları da 30 günlük süre içerisinde kullanmalı ve sertifika hakkını elde edebilmelidir.

Sınav için verilen süreyi atlatıp, istenilen başarı elde edildikten sonra sertifika hazırlama sürecine girilir ve hazırlanan sertifika kargo ile gönderilir. Gönderim ve teslim süreci 7 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

Eğitim Satın alma ve Eğitime Başlama Süreci

Eğitim satın alma süreci ilk etapta internet üzerinden gerçekleşmektedir. Mevcut internet sitemiz üzerinden yapılan başvuru ve gerçekleştirilen ödeme sonrasında belirtilen cep telefonu numarasına kursiyere ait kullanıcı adı ve şifre bildirimi gelecektir. Bu bildirim eğitimin başlayacağı ilk gün gelecektir. Eğitimin başlamasının ardından online olarak süreci tamamlayabilir, dilerseniz yüz yüze eğitim seçeneğininden de faydalanabilirsiniz. 30 günlük eğitimin ardından internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirilen sınav ile süreci tamamlayarak sertifika almaya hak kazanır. Düzenlenen sınavdan başarılı sayılabilmek için minimum 50 puan alınması gerekmektedir. Bu puan tutarının yakalanamadığı durumlarda ise ücretsiz olarak yeni bir sınav hakkı verilmektedir. Sınavdan başarı ile ayrıldıktan sonra Kamu Üniversitesi onaylı sertifika ile dilediğiniz kurum ve kuruluşlarda eğitim grupları oluşturabilirsiniz. Eğitim vermeyi düşündüğünüz kurum için önceden görüşerek belgenin geçerlilik durumunu değerlendirmek sizin için sağlıklı bir adım olacak, istenmeyen durumlar ile karşılaşmanızı engelleyecektir.

ŞOK FİYAT

Kampanya dahilinde sadece 1000 ₺

online destek hattı  0505 983 3342