Kurumumuz tarafından hazırlanmış olan bu program tamamlandığında geniş kapsamlı iş imkanı bulunabileceğini hatırlamanızda fayda vardır. Artık işitme sorunu yaşayan insanların varlığının farkındalığı ve bu kapsamda çözüm önerisi geliştirme konusunda yadsınamaz bir gelişme yaşanmaktadır.

EĞİTİMİN AMACI

İşaret dili olarak nitelendirdiğimiz şema aslında işitme engelli dostlarımızın hayatının tüm akışını ifade etmektedir. İşitme engellilerin tüm duygu, düşünce, ihtiyaç ve ilgilerini yansıttıkları bir tür iletişim şeklidir. Bilindiği gibi iletişim çift taraflı bir akıma ihtiyaç duyar. Bu nedenle de bu akımın içerisinde yer almak isteyen herkes işaret dili eğitimi almalıdır. İşaret dili evrensel özelliklere sahip değildir. Ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilmektedir. Dolayısı ile dil bilgisi kuralları da değişmektedir. Ayrıca, kavramlara karşılık olarak tercih edilen işaretlerden yine diğer kurallar gibi değişkenlik göstermektedir. Ancak ülkeler arası yaşanan bu değişkenlik, ülke içerisinde yaşanmamaktadır. İşte bu noktadan hareketle doğru ifadelerin ve net bir şekilde işaret dilinin öğrenilmesi açısından sizlere bir eğitim programı hazırladık.

DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEKTİR

İSTİHDAM OLANAKLARI

Halk eğitim merkezlerine bağlı olarak işaret diline dair kurslar ve mobiller alabilirsiniz.

Noterlerde ihtiyaç duyulan yeminli tercüman alanında görevli olabilirsiniz. İşitme engelli vatandaşların noterlerde yapacakları işlemlee için gereklidir.

Adliyelerde işitme engelli insanların herhangi bir müracaatı durumunda yine  işaret dili bilirkişisine ihtiyaç duyulmaktadır.

EĞİTİMİN SÜRESİ VE ŞEKLİ

İşaret dili eğitimi tıpkı diğer eğitimlerimiz gibi online olarak gerçekleşmektedir. Uzaktan eğitim yolu ile eğitime katılma imkanı bulunduğu gibi aynı zamanda talebe göre yüzyüze eğitimde uygulanabilmektedir. 20 gün şeklinde hazırlanan eğitim sürecinde sizler için hazırlanmış olan bir çok eğitsel dökümana sitemiz üzerinden ulaşım imkanı bulunmaktadır. Kursiyerlerimiz eğitim süreci devam ettiği müddetçe bu dökümanlara sınırsız ulaşım imkanı bulabileceklerdir.

KİMLER KATILABİLİR

Katılım konusunda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. İşaret dilini öğrenmek isteyen her birey eğitimlere başvuru hakkını elde edecektir.

SERTİFİKASYON SÜRECİ

Sertifika süreci eğitimin tamamlanmasının ve sınavda 50 barajını aşabilecek bir başarı elde edilmesinin ardından başlamaktadır. 50 puan alınamaması durumunda yeniden ücretsiz bir eğitim hakkı daha elde edilmektedir. Bu sınav hakları 15 gün içerisinde değerlendirilmeli ve sertifika almaya hak kazanılması gerekmektedir. Hak elde edilmesinin ardından sertifika hazırlanarak 7 iş günü içerisinde adrese teslim edilecektir.

SERTİFİKA ÖZELLİKLERİ

Sertifikayı Veren: “Devlet Üniversitesi” tarafından Onaylı

Sertifika Geçerlilik: Süresiz,ömür boyu.

Sertifika Türü:Uzmanlık

Sınav:Online sınav(Sınavda başarısız olanlar hiçbir ücret ödemeden tekrar sınava girebilirler)

Sertifika İşlevi:MEB’de 1-12. sınıflara kadar EGZERSİZ” çalışması yapılabilir.

Hayat Boyu Öğrenme kapsamında EGZERSİZ çalışması.

Tüm Özel kurumlarda EGZERSİZ.

Özel Okul vb. kurumlarda “EĞİTİCİ” Olarak görev yapılabilir.

ŞOK FİYAT

Kampanya dahilinde sadece 1000 ₺

online destek hattı  0505 983 3342