E Sertifika Ne Demek ?

E Sertifika Ne Demek

Kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlamak isteyen kişiler için e-sertifika Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi bölümünde hazırlanan sertifika programlarını içerir. Bu sebeple uzaktan öğretim yöntemine göre doğru biçimde tasarlanan E-Sertifika Programlarında verilmekte olan dersler Anadolu E-Kampüs Sistemi bölümünden online olarak gerçekleştirilir.

E-Sertifika Programları

E sertifika Programları

1-) Perakendeciliğe Giriş e-Sertifika

2-) Perakendecilik e-Sertifika

3-) Tıp Sekreterliği e-Sertifika

4-) İngilizce Sertifika Programı A1 Düzeyi (Cambridge KET)

5-) İngilizce Sertifika Programı A2 Düzeyi (Cambridge KET)

6-) Dış Ticaret Uzmanlığı e-Sertifika

7-) Güvenliği Hizmetleri e-Sertifika

😎 Bilgi Sistemi Tasarımı e-Sertifika

9-) Kumsal İletişim Ve Reklamcılık Yönetimi e-Sertifika

10-) Türk Müziği e-Sertifika

11-) Temel Mutfak Kültürü e-Sertifika

12-) Senaryo Yazımı e-Sertifika Programı

13-) Bahçe Tarımı e-Sertifika Programı

Programların İşleyişi ve Öğrenme Ortamları

Programların İşleyişi ve Öğrenme Ortamları

E-Sertifika Programlarına doğrudan kayıt yaptıran bütün öğrencilerin E-Sertifika Programları olan sayfaya giriş hesapları açılır. E-Sertifika programlarına katılan tüm öğrencilerin online sınavlara katılım sağlaya bilmeleri için sayfada kitapları ve ders videolarına giriş sağlayarak sınavlara çalışabilirler.

Sınavlar

İki bin yirmi bir yılı bahar dönemi olacak e-Sertifika Programlarının sınavları ise Türkiye genelinde seksen bir ilde online olarak gerçekleştirilecektir.

Başarı ölçütleri ve Sertifika Belgesi

E-Sertifika programlarında ki tüm derslerden başarılı olabilmek için sınavda yüz tam puan üzerinden minimum elli almak gerekmektedir. Sınav sonunda bütün öğrencilerin derslerde ki başarı durumunu belli eden Sınav Sonuç Belgesi internet sayfasında yayınlanacaktır. Bir programda ki 3 dersin tümünden başarı sağlayan öğrencilerin programa ait sertifikayı almaya doğrudan hak kazanacaklardır. Dolayısıyla sertifika almaya hak kazanan bu öğrencilere sertifika belgesi yirmi sekiz haziran iki bin yirmi bir tarihinden itibaren gönderilecektir.

Kayıt Yenileme

Kayıt Yenileme

Yenilen sertifika dönemlerinde ise önceki dönemlerde başarısız olunan bütün dersler için kayıt yenileme hakkı bulunmaktadır. Kayıt yenileme işlemi yapabilmek için herhangi bir süre kısıtlaması yoktur, bireyler başarısız oldukları dersler için sertifika programına istedikleri süre zarfında kayıt yenileme işlemi yaparak sertifika programına devam edebilir.

Önemli Tarihler

E-Sertifika Programlarının tüm kayıt başvuruları, sınavlar ve derslerin başlangıcı gibi dönemlerin bilgilerine ve tarihlerine internet üzerinden Akademik Takvim sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Bırakın

7/24 Destek 0505 983 3342