E Sertifika Nasıl Alınır?

E Sertifika Nasıl Alınır?

Dijital dünyaya geçiş ile beraber eğitimler de online alınmaya başladı. Artık seminerler, konferanslar ve kurslar online olarak veriliyor. Başarılı olan kişilere de e-sertifika veriliyor. E-sertifika programları farklı konularda alınabilir. Üstelik kişi istediği zaman diliminde bu programlara başvurabilir. Peki, e sertifika nasıl alınır?

E-sertifika Sistemi Nasıl İşliyor?

E sertifika sistemi nasıl işliyor

E-sertifika alınabilmesi için ilk olarak eğitim başvurusunun yapılması gerekir. Bunun için eğitim seçilir ve başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra ödeme yapılır. Daha sonra eğitim adımına geçilir. Bu adımda kişiye verilen kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapılır.

Giriş yaptıktan sonra eğitimlere evde ya da iş yerinde istenilen saatlerde giriş yapılabilir. E-sertifikanın alınabilmesi için eğitimlerin başarıyla tamamlanması gerekir. Tamamladıktan sonra sertifika kişinin adına göre düzenlenir. Bu düzenleme sistemden sorgulanabilecek şekilde ayarlanır. Daha sonra da dijital ya da basılı olarak kişiye gönderilir.

E-sertifika Programlarına Nasıl Başvurulur?

E sertifika programlarına nasıl başvurulur

E-sertifika alabilmek için ilk olarak bir eğitime başvurmak gerekmektedir. Başvuru detayları her kurumda farklılık gösterebilir. Ancak istenen genel bilgiler çoğunda aynıdır. Başvuru formu ön başvuru amaçlı doldurulur. Kişi formu doldurduktan sonra başvuru sistemine yönlendirilir. Başvuru sisteminde ise kişi istediği eğitimi sepete ekleyebilir ve ödeme tercihini yapabilir.

Başvuru esnasında doldurulması gereken bilgiler;

  • İsim soyisim
  • E-mail
  • Telefon

Sadece bu bilgiler yeterlidir. Mailinize gelen e-mailler doğrultusunda tüm yeni eklenen eğitimlerden ve kampanyalardan da haberdar olabilirsiniz.

Sertifikaların Geçerliliği

Sertifikaların geçerliliği

E-sertifika alırken geçerliliklerine de bakılmalıdır. Çoğu özel ve kamu kurumu sertifikalara çok önem vermektedir. Dijital ya da basılı olması aynı özelliği göstermektedir. Özellikle uluslararası geçerliliği olan sertifikalar daha fazla önem görmektedir. Bu tarz sertifikaları alabilmek için Avrupa Eğitim Akreditasyon Merkezi olan EETAC onaylı sertifikalar olmalıdır. Kurumsal kampus e-sertifikaları EETAC onaylıdır.

Sertifika Sorgulama

Sertifika Sorgulama

E-sertifikalar üye numarası ile sorgulanabilir. Bu numaranın geçerliliği uzun bir süre olacaktır. Eğitim aldığınız siteye numarayı girerek sertifikayı alıp almadığınızı, geçerliliğini öğrenebilirsiniz. Eğer sertifika programı ücretsizse sertifikayı basılı olmak istiyorsanız ek bir ücret ödemeniz gerekir. Dijital sertifikalar ise kod ile taranır.

Yorum Bırakın

7/24 Destek 0505 983 3342