DOĞUM KOÇLUĞU SERTİFİKASI NE İŞE YARAR?

Doğum Koçluğu (Doula) Sertifikası ile son zamanlarda ülkemizde de yeni bir meslek olarak yoğun ilgi görmeye başlayan Doğum Koçluğu yapabilirsiniz.

 

DOĞUM KOÇLUĞU SERTİFİKASI HANGİ ALANLARDA KULLANILABİLİR?

Doğum Koçluğu Sertifikası, özel sağlık kuruluşlarında ve doğum koçluğu merkezlerinde ya da özel olarak hizmet almak isteyenlere koçluk hizmeti vermek için kullanılabilir.

EĞİTİM İÇERİKLERİMİZDEN BAZILARI

Doula Nedir?
Koçluk Kavramı
İletişim
Doğum Felsefeleri
Ten Tene Temas
Doğum Dalgaları İle Baş Etme
Doğuma Hazırlık

DOĞUM KOÇLUĞU NEDİR?

Doğum Koçluğu, doğum ve gebelik konularında gebeye, anneye ve ailesine destek sağlayan, yenidoğan-anne ilişkisine yardımcı olan bir profesyonel destek sürecidir.

DOĞUM KOÇU (DOULA) KİMDİR? DOĞUM KOÇU NE YAPAR?

Doğum Koçu (Doula) anne adaylarının doğum, hamilelik ve annelik sürecini daha kolay, daha sağlıklı ve daha mutlu geçirmeleri için anne adaylarına destek vermek üzere eğitimler almış olan profesyoneldir.

Doula, anneye ve aileye gebelikten lohusalığa kadar profesyonel bir destek verir. Fiziksel, duygusal ve bilgisel olarak annenin yanında olur.

Annenin ihtiyaçlarına cevap vermek, onun kutsal ve mahrem alanını korumak için ona yardımcı olur. Anneye ruhsal ve fiziksel olarak destek olup onu cesaretlendirir.

DOĞUM KOÇUNUN SAHİP OLMASI GEREKEN NİTELİKLER NELERDİR?

Öncelikle anne adayına ve bebeğe destek sağlamaya istekli olmak, dinleme becerisi ve empati anlayışına sahip olmak, sorun çözme ve çözüm üretme becerilerine sahip olmak doğum koçları için önemli niteliklerdir.

KİMLER KATILABİLİR?

Sağlık personellerinin katılabildiği gibi sağlık personeli olmayan bireylerin de katılımı mümkündür. Doğum koçu olmak isteyen tüm bireyler eğitim alarak, Doğum Koçu (Doula) olabilirler.

DOĞUM KOÇU (DOULA) NASIL OLUNUR?

Doğum Koçluğu Eğitimi programına katılarak Devlet Üniversitesi tarafından verilen sertifika ile Doğum Koçluğu (Doula) hizmeti verebilirsiniz.

 

KİMLER  DOĞUM KOÇU OLABİLİR?
Doktorlar, Hemşireler, Ebeler, Spor Eğitmenleri, Diyetisyenler, Fizyoterapistler, Psikologlar, Psikolojik danışmanlar doğum koçluğu yapmaktadır. Bununla birlikte doğum koçluğu yapabilmek için bu meslekler zorunlu değildir. Doğum Koçu, Doula kişisel gelişim kapsamında hizmet vermektedir. Doğum koçu olmak isteyen tüm bireyler eğitim alarak, Doğum Koçu (Doula) olabilirler.

 

 

 

 

DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEKTİR

SERTİFİKA ÖZELLİKLERİ

Sertifikayı Veren: “Devlet Üniversitesi” tarafından Onaylı

Sertifika Geçerlilik: Süresiz,ömür boyu.

Sertifika Türü:Uzmanlık

Sınav:Online sınav(Sınavda başarısız olanlar hiçbir ücret ödemeden tekrar sınava girebilirler)

şok fiyat

kampanya dahilinde sadece 1000 ₺

online destek hattı  0505 983 3342