Deha Akademi ile yine yepyeni bir eğitim programı ile hizmetinizdeyiz. Uzaktan Eğitim şeklinde planlanan ders planlaması ile evimizin rahatlığında sertifika almanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Nedir?

Çocuklar iç dünyalarında olan duygu yoğunluğunu ifade etmekte zorlanırlar. Hatta çoğu zaman böyle bir uğraşa bile girmezler. Çünkü yaş itibari ile bu bilişsel gelişimi gösteremezler. Bu noktada biz büyükler olarak çeşitli yöntemlerle bu karmaşayı çözmeye çalışırız. Bu yöntemlerden biri de çocuk resimleri yorumlamaktır.

Çocuklar hayatlarının her dönemlerinde çizimler yapmaya meyillidirler. Henüz emeklerken bile belli karalamalar gerçekleştirebilirler. Bir süre sonra bu karalamalar yerini bir iç döküşe bırakır. Büyükler için pek birşey ifade etmeyen bu semboller, çocuk dünyasında birçok anlam barındırır. Ruh halinin tam anlamı ile ksğıda dökümü, bir nevi kendi çapında sanat eserleridir aslında. Bu açıklamadan sonra çocukların resimlerine baktığınızda çok daha farklı anlamlar çıkaracağınızı, verilen mesajları çok daha net algılayan alınışı düşünsenize. Sizce de muhteşem bir şey değil mi? Buradan da anlaşılacağı gibi sadece çizilen resimlere bakarak belki de çok önemli karmaşaların önüne geçmek mümkündür. Verilen mesajı net bir şekilde anlamak ve zamanında müdahale etmek oldukça önemli bir detaydır. Resimler sadece karşınızdaki çocuğu anlamanız açısından değil, aynı zamanda kendinizi o çocuğa anlatmanız bakımından da büyük önem taşır.

DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEKTİR

SERTİFİKA ÖZELLİKLERİ

Sertifikayı Veren: “Devlet Üniversitesi” tarafından Onaylı

Sertifika Geçerlilik: Süresiz,ömür boyu.

Sertifika Türü:Uzmanlık

Sınav:Online sınav(Sınavda başarısız olanlar hiçbir ücret ödemeden tekrar sınava girebilirler)

Sertifika İşlevi:MEB’de 1-12. sınıflara kadar EGZERSİZ” çalışması yapılabilir.

Hayat Boyu Öğrenme kapsamında EGZERSİZ çalışması.

Tüm Özel kurumlarda EGZERSİZ.

Özel Okul vb. kurumlarda “EĞİTİCİ” Olarak görev yapılabilir.

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitiminin Kursiyere Katkıları

İlk aşama çocuk resimlerinden yola çıkmak gibi görünse de aslında bu adım çocuk gelişiminin tüm evrelerine yolculuk yapmak gibidir.

Çocuk resimlerini analiz etme becerisine sahip olabilecek ve bu tüm aşamları adım adım takip edebilceksiniz.

Çevrenizdeki herkes çocuğun resimlerine sadece bakarken, siz resim okumayı öğrenecek, analitik ve duygusal yönüyle inceleme yapabileceksiniz.

Çocuğun iç dünyasında oluşan yansımaları net bir şekilde çözümleyebileceksiniz.

Çocuğun yaptığı resim ile ne anlatmak istediğini görecek ve algılayabileceksiniz.

Böyle bir güzelliği hayatınıza katmak istemez misiniz? Hemde uzaktan eğitim fırsatı ile.

Bu Eğitime Kimler Katılabilir ?

Çocuk ve Ergen ruh sağlığı uzmanları, psikiyatristler ve bu alanda hizmet veren asistanlar, Pskilolojik danışmanlar, okul rehber öğretmenleri, okul öncesinde görevli eğitimciler, çocuk gelişim alanında rol alan kişiler, çocuğunu daha iyi anlayabilmek isteyen ebeveynler, kısacası çocuğun iç dünyasını çözümlemek ve daha kaliteli eğitim vermek isteyen herkes bu eğitimden faydalanabilmektedir.

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikası hangi kurumlarda iş imkanı sağlar ?

Çocularda erken yaşta eğitim artık dünya çapında kabul görmüş bir olgudur. Hatta artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu nedenle çocuk olan her yerde Çocuk resimleri yorumlama eğitimi sertifikanızı kullanabilirsiniz. Örneğin; özel eğitim merkezlerinde, okul öncesi eğitim kurumlarında, özel psikolojik danışma merkezlerinde vs.

Eğitimler Nerede ve nasıl yapılmaktadır?

Bu eğitim diğer sertifika eğitimlerimiz gibi uzaktan eğitim şeklinde ilerlemektedir. Bu nedenle dilediğiniz her mekanda eğitim sürecine aktif olarak katılmanın keyfini çıkartabilirsiniz. Online olarak başvuru sürecini tamamladıktan sonra kursiyerlerin telefonuna gelecek mesaj işe birlikte kullanıcı bilgileri aktifleşecektir. Bu aşamadan sonra dilediğiniz gün ve saatte, tamamen sizin belirlediğiniz düzende eğitimden faydalanabileceksiniz.

Eğitim Süresi ve Eğitim Sonunda herhangi bir belge verilecek mi?

Eğitim boyunca 16 saatlik bir paketten faydalanmış olan kursiyerlerimiz, bu süreç sonrasında 50 puan baraj kriterini geçtiği takdirde Kamu Üniversitesi onaylı sertifika hizmeti verilecektir. Bu sertifika ile bir çok kurumda iş imkanı bulabilecek, bu alanda eğitim hizmeti verebileceksiniz.

ŞOK FİYAT

Kampanya dahilinde sadece 1000 ₺

online destek hattı  0505 983 3342