EĞİTİMİN AMACI

Bilgisayar, günümüzde teknolojinin vazgeçilmez buluşu olarak yer almaktadır. Hayatın her anında ve her alanında mutlaka basit veya karmaşık bir yere sahip olan bu teknolojiyi kullanarak iş istihdamı oluşturmak oldukça akıllı bir hamle olacaktır. Bu eğitimde de teknolojinin bilgisayar kapsamında değerlendirilerek öğrenilmesi amaçlanmıştır. Bu teknolojinin bilgisayara ait en temel kavramlarını kullanacak  şekilde, en temel düzeyde bilgisayar donanımının kullanılması amaçlanmaktadır. Bu aşamada bilgisayar işletim sisteminin çözümlenmesi de mümkündür.

E-posta işlemlerinin yapılması sırasında güvenli ortam oluşturma ve bu işleyişlerin her daim en güvenli şekilde gerçekleştirilmesinin kavranması.

Sadece yapılan işlemler sırasında değil, kişisel verilerle ilgili tüm alanlarda da güvenliğin oldukça önemli bir ayrıntı olduğunun benimsenmesi.

Belge oluşturma işlemlerinde kelime işlemci yazılımını kullanabilme, menülerin ve ikonların başarılı bir şekilde kullanılması ve oluşturulan bu belgelerin kullanılabilmesi.

Hesaplama tabloları oluşturulurken elektronik tablolama yazılımı kullanılması, menülerin, ikonların ve belirli formüllerin kullanılarak çeşitli tablolar oluşturulması. Ayrıca oluşturulan bu tabloların çeşitli şekillerde biçimlendirilebilmesi.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Bilgisayara ait en temel  unsurlardan başlayarak giriş yapılacak, sonrasında kapsam biraz daha genişletilerek windows kurulumuna, kullanıcı işlemlerine, kullanıcı  arayüzüne, masa üstü bilgisine, çeşitli kısayol ve görev çubuğuna dair bilgilendirmeler yapılacak, word, excel, powerpoint gibi programların kullanımına dair bilgilendirmeler ve uygulamaların ardından farklı ayrıntılarada değinilip ders sonlandırılacaktır.

EĞİTİMİN HAYATIMIZA GEREKLİLİĞİ

1.Memurluk için gerekli şartlar içerisinde yer alan maddeyi sağlamak için,

  1. Özel sektörde bulunan birçok farklı kurum ve kuruluşlarda istenilen düzeye ulaşabilmek için,
  2. Adalet bakanlığına bağlı olarak düzenlenen zabit Katipliği sınavlarına başvurular için,
  3. Günlük, rutin programlarınızda bilişim işlerinizi zahmetsizce yapabilmeniz açısından kolaylık sağlayacaktır.

KİMLER KATILABİLİR

Sunulan eğitimde herhangi bir katılım şartı aranmamaktadır. Bu nedenle faydalanmak isteyen herkes kayıt için başvuruda bulunabilir.

DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEKTİR

SERTİFİKASYON SÜRECİ

1.Kursiyerin, belirtilen unsurları barındıran sertifikayı alabilmek için gerekli aşamaları tamamlayabilmesi gerekmektedir. İlk olarak online olarak hazırlanan sınavda 50 geçer puan alınması gerekmektedir.

  1. Uzaktan eğitim sistemi ile gerçekleştirilen sınavda başarısız olunması halinde ücretsiz olarak katılım hakkı tanınmaktadır.
  2. Eğitim sürecine katılan kursiyer verilen bu hakları 15 günlük süreç içerisinde tamamlamalıdır.
  3. Süreç sonrasında başarı ile sınav tamamlandığı takdirde sertifika hazırlanma aşamasına geçilecektir ve hazırlanan sertifikalar 7 iş günü içerisinde teslim edilecektir.

SERTİFİKA ÖZELLİKLERİ

Sertifikayı Veren: “Devlet Üniversitesi” tarafından Onaylı

Sertifika Geçerlilik: Süresiz,ömür boyu.

Sertifika Türü:Uzmanlık

Sınav:Online sınav(Sınavda başarısız olanlar hiçbir ücret ödemeden tekrar sınava girebilirler)

Sertifika İşlevi:MEB’de 1-12. sınıflara kadar EGZERSİZ” çalışması yapılabilir.

Hayat Boyu Öğrenme kapsamında EGZERSİZ çalışması.

Tüm Özel kurumlarda EGZERSİZ.

Özel Okul vb. kurumlarda “EĞİTİCİ” Olarak görev yapılabilir.

şok fiyat

kampanya dahilinde sadece 1000 ₺

online destek hattı  0505 983 3342